V Žički kartuziji bodo nocoj odprli razstavo umetniških del udeležencev Likovne kolonije na Trebniku v Slovenskih Konjicah. Gostujoči umetniki, Janja Kosi, Valerie Wolf Gang, Tejka Pezdirc, Nina Koželj, Gašper Capuder in Nik Erik Neubauer, so prve oktobrske dni ustvarjali v slikovitem okolju dvorca Trebnik pod Konjiški goro.
Izbor šestih sodelujočih umetnikov je opravila umetniška vodja kolonije, akademska slikarka Tine Konec, ki je povedala, da je likovna kolonija nastala na pobudo konjiškega župana Darka Ratajca. »Naš namen je, da v Slovenske Konjice pripeljemo umetnike iz celotne Slovenije in tako njim kot lokalnemu prebivalstvu ponudimo kakovostno umetniško izkušnjo. Umetniki pet dni bivajo na dvorcu Trebnik. ki je obdan z naravo, s parkom, gozdom in ribnikom. V njem je urejen delovni prostor, ki je namenjen tudi druženju med umetniki, izmenjavi idej, pristopov in vpogledov v različne načine umetniškega ustvarjanja,« je pojasnila Tina in dodala, da je Likovna kolonija na Trebniku namenjena umetnikom mlajše in srednje generacije. Pri izboru upošteva kakovost in raznolikost njihovega ustvarjanja.
Valerie Wolf Gang je multimedijska umetnica, filmska režiserka, videastka, transdisciplinarna raziskovalka in mentorica. Njeno delo se osredotoča na vpliv tehnologije, umetne inteligence in robotike na sodobno življenje. Na koloniji je sodelovala tudi kiparka Tejka Pezdirc. Njena dela izhajajo iz fascinacije nad tradicionalnim kiparskim materialom – marmorjem, ki ga premišljeno umešča v razstavne prostore. Pogosto združuje marmor z različnimi materiali, kot so les, epoksi smola, blago, guma in drugi umetni materiali, kar omogoča dodatno raziskovanje odnosov. Nik Erik Neubauer s fotografijo poskuša zajeti vzdušje določenega časa in prostora.Njegove fotografije, objavljene na družbenih omrežjih, predvsem Instagramu, so zaradi prepoznavne estetike hitro pritegnile pozornost in postale priljubljene. Nina Koželj se ukvarja s kiparstvom, grafiko in prostorskimi postavitvami, pri čemer v svoja dela vključuje sodobno tehnologijo, ki ji pomaga pri izražanju vsebine, ter dodaja elemente igrivosti in humorja. Slikarka Janja Kosi pri svojem delu raziskuje prostore in urbane krajine. S pomočjo opazovanja, prehajanja med prostori, sprehajanja po določenih mestih ali preprosto spominjanju nanje raziskuje, kako industrijski, bivalni, javni ali zasebni prostori vplivajo na bivalno kulturo in na naše življenje ter na kakšen način jo zaznamujejo s svojimi lastnostmi. Gašper Capuder je v prvi vrsti slikar, ki se v svojem delu osredotoča na raziskovanje različnih vrst prostorov – tako fizičnih kot socialnih. Zanima ga, kako posameznika zaznamuje domač prostor oziroma kako na njegovo počutje vpliva delovno okolje. (Foto: Nik Erik Neubauer)