
Albert Riera si je premislil
Najuspešnejša kluba v minuli sezoni 1. SNL, Olimpija in Celje, sta zamenjala trenerja. Prvake je zapustil Albert Riera, iz knežjega mesta je moral oditi Roman Pilipčuk.
Najuspešnejša kluba v minuli sezoni 1. SNL, Olimpija in Celje, sta zamenjala trenerja. Prvake je zapustil Albert Riera, iz knežjega mesta je moral oditi Roman Pilipčuk.
V soboto se je praznovalo tako v Laškem kot nad njim. Drugi del akcije Laško Gremo v hribe se je že tradicionalno pričel v zibelki tega čudovitega vseslovenskega projekta, na 784 metrov visokem Šmohorju, in s tem še popestril praznik piva in cvetja.
Na Celjskem je bilo včeraj zvečer spet neurje z močnimi nalivi, vetrom in točo. Veter je podiral drevesa, marsikje so bile zalite kleti in razkrite strehe stanovanjskih in gospodarski objektov, nastala je škoda na komunalni in cestni infrastrukturi. Vremenska napoved ostaja slaba. Po podatkih Agencije RS za okolje je danes in v prvem delu noči na soboto povsod po Sloveniji povečana verjetnost krajevnih neurij.
Razglednemu stolpu Kristal, ki bo najvišja stavba v Sloveniji, do končne višine manjka še približno 20 metrov, po besedah slatinskega župana pa izvajalca del glavni gradbeni izzivi še čakajo. Veliko gradbišče je tudi na območju Športnega centra Rogaška Slatina. Izbrano gradbeno podjetje bo nogometni stadion predvidoma do konca avgusta obnovilo tako, da bo domači nogometni klub tam lahko igral tekme v prvi nogometni ligi.
Po včerajšnjem neurju v Celju so od jutranjih ur na delu gasilci, civilna zaščita in javna podjetja, ki odpravljajo veliko škodo.
Do 18. avgusta bosta v javni obravnavi Odlok o določitvi degradiranega okolja in o programu ukrepov za izboljšanje kakovosti tal na območju Mestne občine Celje ter odredba o razvrstitvi območja občine v stopnje obremenjenosti okolja zaradi onesnaženosti tal z nevarnimi snovmi.
Tropska hiša v Celju se lahko te dni pohvali še z eno novostjo, ki sodi v okvir prizadevanj za ohranjanje v naravi ogroženih živalskih vrst. Tokrat se je pisani živalski druščini v pritličju Celjskega doma pridružil odrasel samec pritlikavega počasnega lorija, ogrožene vrste polopice, ki v naravi poseljuje območja Vietnama, Kambodže, Laosa in Kitajske.
Slovenijo je sinoči prešla obsežna nevihtna linija. Veter je podiral drevesa in odkrival strehe, v nekaterih delih države je bilo zvečer brez električne energije več tisoč odjemalcev. Na območju Elektra Celje je brez elektrike ostalo okoli štiri tisoč odjemalcev. V številnih krajih so bile zvečer na terenu intervencijske službe, ki so odpravljale posledice neurja. To je po podatkih Uprave RS za zaščito in reševanje med drugim odkrilo ogromno streh stanovanjskih in gospodarskih stavb tudi na območju celotne Savinjske regije.
»Grozen je občutek, ko povsem nemočen opazuješ razmesarjene ovce in jagenjčke. Ne gre le za gmotno škodo, ampak predvsem za čustveno prizadetost, saj smo rejci navezani na svoje živali,« pove pretresena Marjeta Štiftar, ena od lastnikov drobnice, ki jo je na gori Olševa v občini Solčava pred dnevi poklal volk. Ker je teh primerov v Zgornji Savinjski dolini zaradi naraščajočega števila zveri vedno več, rejci že dlje časa opozarjajo na prepočasno odzivanje države. Ponovno zahtevajo čimprejšnji odstrel volka, saj bosta po njihovem mnenju v nasprotnem primeru ogrožena obstoj avtohtone jezersko-solčavske pasme in vzreja drobnice v tem delu države.
Žičani bodo v soboto, 22. julija, ponovno organizirali Kartuzijansko pot vina in zeliščnih napitkov. Gre za četrti vodeni sprehod po vasi, na katerem se predstavijo lokalni pridelovalci in ponudniki storitev, vodila ga bo turistična vodnica Nina Buh. Eden od ciljev organiziranega sprehoda po Žičah je tudi ohranjanje kulturne dediščine in povezovalnega duha v vasi.
V poletnih dneh številne prevzame gobarska strast. Slovenci kot tako imenovan gobarski narod poznamo jurčke in lisičke, nekateri še kakšno gobo več. Celjan Janez Gorenšek pa poudarja, da gobe še zdaleč niso le kulinarični presežek, ampak da kraljestvo gliv v gozdu skriva neštete možnosti za lajšanje različnih tegob. Glive nam lahko pomagajo tudi pri čiščenju okolja in celo v gradbeništvu.
Pri vhodu v Osrednjo knjižnico Celje (OKC) je na voljo nova storitev, in sicer možnost prevzema rezerviranega gradiva v paketniku. Storitev je namenjena tistim članom, ki v času odprtosti knjižnice ne morejo prevzeti rezerviranega gradiva.
V Lokah pri Taboru se je včeraj okoli 19.30 zgodila tragična delovna nesreča, v kateri je umrl 72-letni traktorist. Po podatki Policijske uprave Celje je moški pri spravilu sena na domačem travniku pri vožnji po brežini navzdol padel s traktorja in se zagozdil pod traktorsko kolo. Zaradi hudih poškodb je na kraju nesreče umrl.
Občina Šentjur za prihodnje leto predvideva nadzidavo zdravstvenega doma. Vlada, ki predvideva sofinanciranje naložb na primarni ravni zdravstva, naj bi namreč v ta namen zagotovila skoraj 1,6 milijona evrov. Občinski svet je na zadnji seji zaradi napovedanega državnega sofinaciranja že potrdil spremembe proračuna za prihodnje leto.
Deli Šubičevega paviljona so shranjeni na območju nekdanjega režijskega obrata Mestne občine Celje (MOC), to je nekdanja vrtnarija ob Mariborski cesti. Njegovo stanje spremlja celjska območna enota Zavoda za varstvo kulturne dediščine Slovenije (ZVKDS). V mestni občini preverjajo možnost ureditve območja pri železniški postaji, kjer bi ga lahko ponovno postavili.
Simpatična deskarka na snegu Gloria Kotnik, ki se lahko ozre tako na bogato karierno kot zasebno pot, ima vsekakor vse dobre lastnosti sodobne fatalke. V Velenju rojena dvojčica je zasluženo slavila na zadnjih olimpijskih igrah v Pekingu, kjer je že v prvi tekmovalni sezoni po krajšem premoru zaradi rojstva sinčka osvojila bron. Čeprav njena pot med zvezde ni bila preprosta – spopadla se je celo z izgorelostjo – danes pravi, da se počuti izpopolnjena, srečna in zadovoljna s svojim življenjem. Zaveda se, da največja moč prihaja od znotraj, prav njena nepopisna energija pa ljudi ne pusti ravnodušnih.
Da bo mreža prevozov Zavoda Zlata mreža tako lepo zaživela, si še pred nekaj leti ni mislil nihče. Danes je vedno več občin, ki podpirajo tovrsten projekt zagotavljanja brezplačnih prevozov za starejše in invalide. Ledino na tem področju je že leta 2017 orala Občina Slovenske Konjice. Ena zadnjih iz naše bližine, ki se je skupnosti pridružila v začetku letošnjega poletja, je Občina Prebold, ki je tako postala že 97. lokalna skupnost, vključena v ta projekt. Kljub vedno več uporabnikom se ponekod za sodelovanje v projektu Zavoda Zlata mreža, ki ga podpira tudi Agencija za varnost prometa, niso odločili.
Adrijana Dimec je uspešna poslovna ženska, lastnica blagovne znamke oblačil, vplivnica s 30 tisoč sledilci, ljubiteljica estetike, mama dveh otrok in žena slovenskega košarkarskega reprezentanta Žige Dimca. Med drugim trenutno v torbici ves čas nosi brisačo za roke, se sezuva v restavracijah in oblačila umiva z mrzlo vodo. Zakaj? Tako se pač počne na Japonskem, pravi. Čeprav uživa, že počasi odšteva dneve do vrnitve v Slovenijo.
»Postava je danes simbol – ne da se je ukrasti, si je izposoditi in je ni brez dela,« pravi Patricia Pangeršič in dodaja, da lahko dolg sprehod v naravi včasih prinese več kot naporen trening. Znana vplivnica, ki je obenem novopečena Celjanka, je zagovornica ravnovesij, zdravega načina življenja in ljubezni do sebe ter hkrati izjemno uspešna poslovna ženska, ki kompromisov pri lastnem delu, treningih in uresničevanju svojih ciljev ne sprejema.
Ulice Laškega bodo ta konec tedna prizorišče največjega in najstarejšega slovenskega glasbenega festivala. Uvod v 58. Pivo in cvetje sta bila tradicionalni Dan Laščanov, posvečen vsem Laščanom, tudi tistim, ki jih je življenjska pot odpeljala iz domačega kraja, ter odprtje razstave Laščanijada v Muzeju Laško.
Trenutno
16 °C
Delno oblačno
ponedeljek, 28. 4
Delno oblačno
torek, 29. 4
Delno oblačno
sreda, 30. 4
Jasno
7-dnevni obeti