© 2026 NT&RC, d.o.o. - Vse pravice pridržane.

Nekdanji sošolci po 70 letih spet skupaj


Uredništvo
2. 6. 2026, 10.00
Deli članek
Facebook
Kopiraj povezavo
Povezava je kopirana!
Deli
Velikost pisave
Manjša
Večja

V četrtek, 28. maja, so se na 70. obletnici mature v restavraciji Stolpič na Mariborski cesti v Celju ponovno zbrali sošolci Učiteljišča Celje.

Maturanti učiteljišče.jpg
Mitja Ocvirk
Nekdanji sošolci so obujali prijetne spomine na srednješolska leta.

Maturirali so leta 1956. Naj spomnimo, Učiteljišče Celje je bilo kasneje poimenovano Pedagoško gimnazijo, zdaj ga poznamo pod imenom Gimnazija Celje – Center.

Srečajo se vsako leto, letos se jih je zbralo 15, mnogih žal ni več med njimi, nekaj pa se jih srečanja ni moglo udeležiti. Takrat so bili prva generacija, ki se je morala do mature šolati kar pet let. Po maturi so jih z dekreti napotili na službovanje po vsej Sloveniji, ugovora (skoraj) ni bilo.

Udeleženci srečanja so veselo poklepetali in se po nekaj urah druženja razšli z željo ponovnega snidenja naslednje leto.

MITJA OCVIRK

Novi tednik

Prijavite se na e-novice in bodite vedno na tekočem z novicami, dogodki in zgodbami iz vašega okolja.

Hvala za prijavo!

Na vaš e-naslov smo poslali sporočilo s potrditveno povezavo.

Z oddajo e-poštnega naslova se prijavim na uredniške e-novice. Odjava je možna kadar koli prek povezave »Odjava« v vsakem sporočilu. Več v Politiki zasebnosti.


© 2026 NT&RC, d.o.o.

Vse pravice pridržane.