Nekdanji sošolci po 70 letih spet skupaj
V četrtek, 28. maja, so se na 70. obletnici mature v restavraciji Stolpič na Mariborski cesti v Celju ponovno zbrali sošolci Učiteljišča Celje.
Maturirali so leta 1956. Naj spomnimo, Učiteljišče Celje je bilo kasneje poimenovano Pedagoško gimnazijo, zdaj ga poznamo pod imenom Gimnazija Celje – Center.
Srečajo se vsako leto, letos se jih je zbralo 15, mnogih žal ni več med njimi, nekaj pa se jih srečanja ni moglo udeležiti. Takrat so bili prva generacija, ki se je morala do mature šolati kar pet let. Po maturi so jih z dekreti napotili na službovanje po vsej Sloveniji, ugovora (skoraj) ni bilo.
Udeleženci srečanja so veselo poklepetali in se po nekaj urah druženja razšli z željo ponovnega snidenja naslednje leto.
MITJA OCVIRK
Prijavite se na e-novice in bodite vedno na tekočem z novicami, dogodki in zgodbami iz vašega okolja.