© 2026 NT&RC, d.o.o. - Vse pravice pridržane.
Čas branja 2 min.

Desetmilijonska naložba v polnilnico vode


STA
4. 6. 2026, 05.15
Deli članek
Facebook
Kopiraj povezavo
Povezava je kopirana!
Deli
Velikost pisave
Manjša
Večja

Atlantic Grupa je v Rogaški Slatini končala prenovo polnilnice Donata, vrednost naložbe je znašala okrog 10 milijonov evrov.

polnilnica-donat
Nik Jarh
Polnilnica Donat

Prenovljena polnilnica poleg tehnološke posodobitve prinaša večje zmogljivosti in prispeva k doseganju zastavljenih trajnostnih ciljev. Naložbe v Sloveniji so strateška odločitev podjetja, so danes ocenili v Atlantic Grupi.

Kot je ob predstavitvi prenovljene polnilnice povedal predsednik uprave Atlantic Grupe Emil Tedeschi, je skupina v zadnjih petih letih v Sloveniji investirala več kot 40 milijonov evrov, v prihodnjih treh letih pa načrtuje še več kot 60 milijonov evrov novih vlaganj. Med pomembnejšimi projekti je širitev proizvodnje Argete, v okviru katere načrtujejo vzpostavitev tretjega proizvodnega centra v Murski Soboti.

Tedeschi je poudaril, da je Slovenija za skupino strateški trg, saj v njej ustvarijo okoli 15 odstotkov vseh prihodkov. Skupina zaposluje približno 700 ljudi, več kot 80 odstotkov izdelkov, proizvedenih v Sloveniji, pa izvozi na tuje trge.
0c342e2b884c88abfcc179515aee75af.jpeg

Po njegovih besedah so v zadnjih letih sredstva namenili predvsem širitvi proizvodnih zmogljivosti, avtomatizaciji, obnovljivim virom energije ter izboljšanju delovnih pogojev za zaposlene. Atlantic Grupa ima v Sloveniji tri proizvodne lokacije - dve v Izoli, kjer proizvajajo Barcaffe in Argeto, ter obrat v Rogaški Slatini.

Tedeschi je izpostavil tudi uspešnost blagovnih znamk skupine. Po njegovih navedbah so se med deset najmočnejših blagovnih znamk v Sloveniji uvrstili Barcaffe, Argeta in Cedevita, med najprepoznavnejšimi pa ostajajo tudi Donat, Cockta in Smoki.

Na slovenskem trgu so prihodki Atlanticovih lastnih blagovnih znamk v zadnjih petih letih zrasli za več kot 100 odstotkov, in sicer s približno 168 milijonov evrov leta 2020 na skoraj 337 milijonov evrov lani. Obenem se je promet v distribucijskem segmentu povečal za skoraj 39 odstotkov, s 131 milijonov na skoraj 182 milijonov evrov.

Prihodnja vlaganja 

Pomemben del prihodnjih vlaganj bo namenjen Murski Soboti, kjer po zaključku prevzema podjetja Osem načrtujejo gradnjo tretjega proizvodnega centra za Argeto. Večina proizvodnje bo namenjena izvozu na zahodnoevropske trge, predvsem v Nemčijo, Avstrijo in Švico.

Tedeschi je ob tem opozoril tudi na pomen nadaljnjega razvoja dejavnosti v Rogaški Slatini. Prihodnjo vlado je pozval k čimprejšnji ureditvi koncesijske pogodbe za eno od vrtin mineralne vode v slatinski občini, saj je ta po njegovih besedah ključna za nadaljnji razvoj družbe in upravičenost novih investicij.
20b7f3da5bb4ef37f5b7c51665a12d83.jpeg
Po njegovih besedah želi Atlantic Grupa tudi v prihodnje ostati dolgoročno zanesljiv delodajalec in investitor v Sloveniji ter nadaljevati rast na domačem in tujih trgih.

Prenovljena polnilnica je bogatejša za novo visoko učinkovito avtomatizirano proizvodno linijo, ki bo omogočala večjo energetsko učinkovitost, manjšo porabo tehnološke vode in hitrejši razvoj novih izdelkov. Direktorica marketinga, raziskav in razvoja za strateško poslovno področje Pijače v Atlantic Grupi Klavdija Vidic je povedala, da nova linija povečuje proizvodne zmogljivosti, zato v podjetju postopoma povečujejo tudi število zaposlenih.

V prihodnjem obdobju načrtujejo še dodatno naložbo v vrednosti 15 milijonov evrov za posodobitev druge proizvodne linije. Cilj podjetja je, da polnilnica v Rogaški Slatini do leta 2030 doseže ogljično nevtralnost.
Novi tednik

Prijavite se na e-novice in bodite vedno na tekočem z novicami, dogodki in zgodbami iz vašega okolja.

Hvala za prijavo!

Na vaš e-naslov smo poslali sporočilo s potrditveno povezavo.

Z oddajo e-poštnega naslova se prijavim na uredniške e-novice. Odjava je možna kadar koli prek povezave »Odjava« v vsakem sporočilu. Več v Politiki zasebnosti.


© 2026 NT&RC, d.o.o.

Vse pravice pridržane.