
Grbi dodeljeni
Znani so letošnji prejemniki najvišjih občinskih priznanj v občini Vojnik. Ob prazniku občine, 4. oktobru, bo župan podelil en zlat vojniški grb, dva srebrna ter tri bronaste grbe, ob tem pa še priznanja župana.
Znani so letošnji prejemniki najvišjih občinskih priznanj v občini Vojnik. Ob prazniku občine, 4. oktobru, bo župan podelil en zlat vojniški grb, dva srebrna ter tri bronaste grbe, ob tem pa še priznanja župana.
»V prazničnem septembru se v Radečah znamo poveseliti. Vesel sem, da bomo letošnji občinski praznik obeležili tako, kot ga znamo in kot si vsi želimo, to je med ljudmi in za ljudi. V zadnjih dveh letih namreč to ni bilo mogoče, letos pa se vsi močno veselimo druženja. Naša društva so pripravila okrog petdeset prireditev, lepih dogodkov in verjamem, da bo med njimi vsak našel nekaj za svoj okus,« pravi župan Občine Radeče Tomaž Režun. Občina Radeče občinski praznik praznuje 8. septembra, ko se spominjajo izgnancev, ki so se v teh dneh leta 1945 vračali na svoje domove.
»Bilo mi je neprijetno, ko sem ga zagledala. Ne predstavljam si, kakšen človek mora biti, da počne kaj takšnega, še posebej če so v bližini otroci, ki se prav tako sprehajajo na tem območju,« je dejala Celjanka, ki želi ostati anonimna. Pred dnevi je namreč dvakrat na sprehajalni poti ob Savinji v bližini visečega mostu opazila moškega, ki se je pred ljudmi samozadovoljeval. (SŠol, foto: NT)
Celjski policisti so v petek k preiskovalnemu sodniku privedli 64-letnega moškega, ki so ga ovadili zaradi poskusa uboja. (SŠol)
Psihološki profil spolnih predatorjev: kako sta se našla Roman Uranjek in Dušan Smodej. Afera v zvezi z razkritji spolnih napadov, ki se očitajo mlademu fotografu in kuratorju Dušanu Smodeju, dobiva nove razsežnosti. Šli smo po sledi, ali je Smodeja z znanim slikarjem Romanom Uranjekom združilo spolno predatorstvo in kakšen je psihološki profil predatorjev.
»Biti mati, oče, sin ali hči je za nas, ki smo se rodili v času po vojni, nekaj tako naravnega, da se sploh ne zavedamo neizbrisnega pomena teh vezi. Tisti, ki so pred 80 leti v tej šoli 10. ali 20. avgusta ostali čisto sami, stari nekaj mesece ali starejši, dobro vedo, kaj pomeni, če ti je vzeto, kar ti pripada po zakonu narave in kar si drzne presekati le skrajna človeška sprevrženost.«
»Prav je, da storilci kaznivih dejanj nosijo odgovornost za to, kar so storili. A če želimo, da se vključijo v družbo in nehajo kršiti postavljene norme ter vrednote, tega nikoli ne bomo dosegli le z zapiranjem za rešetke.« Tako pravi dr. Danijela Mrhar Prelić, ki zadnja štiri leta vodi Upravo RS za probacijo. Doktorica kriminologije, ki je otroštvo in mladost preživela v Celju, poudarja pomen vključenosti obsojencev v socialno okolje. Nekdanja direktorica ženskega zapora na Igu po skupno dveh desetletjih dela v zaporskem sistemu nima nobene slabe izkušnje z obsojenci. Dodaja, da pri vzpostavljanju odnosov z njimi najbolj štejeta zaupanje in primerna komunikacija.
Konjiški policisti so danes, nekaj pred 8. uro, pri izvajanju aktivnosti, s katerimi skrbijo za varne šolske poti, v bližini Osnovne šole Stranice ustavili voznika avtomobila, ki je v naselju - pri omejitvi 50 km/h - vozil kar 89 km/h! Ob tem je bil še pijan. (SŠol)
V Gasilski zvezi (GZ) Vojnik-Dobrna na leto beležijo okoli petdeset požarov. Da bi jih bilo med njimi toliko tako uničujočih in zahtevnih za gašenje kot letos, ni običajno. »Letošnji požari so zagotovo presežek za našo gasilsko zvezo,« pravi poveljnik GZ Ivan Jezernik. 28. januarja so bila vsa prizadevanja gasilcev usmerjena v gašenje hiše družine Verdinek v Lipi pri Frankolovem. Natanko dva meseca zatem je ognjeni petelin v isti vasi znova zakikirikal. Ogenj je na domačiji Fijavževih v manj kot pol ure pogoltnil gospodarsko poslopje in vso kmetijsko mehanizacijo v njem ter se razširil še na bližnji gozd. Sredi maja je nato zagorela zapuščena sušilnica hmelja v Konjskem pri Vojniku. Zadnji usoden požar, ki se je 16. avgusta zgodil v Malih Dolah, je žal zahteval tudi človeško življenje. Kaj se torej dogaja v občini Vojnik? Je na delu požigalec?
Policisti tokrat poročajo o nenavadnem primeru. V začetku preteklega tedna je namreč občan na Policijsko postajo Velenje prinesel denarnico, ki jo je našel ob cesti v Velenju. V denarnici je bilo poleg osebnih dokumentov tudi več evrskih bankovcev. (SŠol, foto: PUC)
V naselju Male Dole v občini Vojnik je včeraj zgorela zidanica. Kljub posredovanju gasilcev je objekt povsem pogorel, lastnik je med požarom umrl.
»Ko smo v začetku osemdesetih let kupovali parcele za gradnjo vrstnih hiš v Gasilski ulici na Ostrožnem, je takratni prostorski načrt predvideval, da bo ta ulica zaprta za promet. Pod temi pogoji smo tudi kupili parcele. Danes je po njej promet vedno bolj gost, vozi celo Celebus, in nimamo niti pločnika, čeprav je to tudi šolska pot,« pravi Irena Leskovšek, ki je z možem Željkom prvopodpisana pod zahtevo krajanov, da bi občina po štirih desetletjih čakanja končno uredila tudi Gasilsko ulico.
Avgust je v Sloveniji že tradicionalno v znamenju premestitev duhovnikov. Tudi Škofija Celje je na svoji spletni strani objavila seznam duhovnikov, ki bodo letos zamenjali svojo župnijo. Ste tudi v svojem kraju eni tistih, ki boste dobili novega župnika?
Šentjurski policisti so v sodelovanju s policisti iz PU Celje, pretekli teden pri hišni preiskavi na območju Pletovarja, 37-letnemu domačinu zasegli 33 sadik rastlin konoplje višine okoli 65 cm, katere je imel v prostoru za gojenje.
Prebivalci Stopc nad Laškim so zaskrbljeni zaradi zemeljskega plazu, ki se je tam sprožil novembra 2019. Opažajo namreč, da se stanje kljub obsežni sanaciji, ki seje začela oktobra lani, ni izboljšalo. Plazeča zemlja še vedno ogroža naselje. Razpoke v tleh in na stavbah se večajo in nastajajo nove. Da je šla sanacija, kar se tiče varovanja domov, v popolnoma napačno smer, opozarjajo domačini.
V bližini Topolšice so sinoči okoli 21.45 zabeležili potresni sunek z močjo 1,9, istočasno pa je v Premogovniku Velenje prišlo do stebrnega udara. Poškodovanih je bilo 12 rudarjev. Kot je povedal generalni direktor velenjskega rudnika Janez Rošer, nihče izmed poškodovanih rudarjev ni pristal v bolnišnici. Vsi so bili napoteni v Zdravstveni dom Velenje, reševalni ekipi rudnika pa k sreči ni bilo treba posredovati, saj so vsi rudarji iz jame prišli sami, je dodal.
»Zaradi izvedbe gasilske olimpijade intervencijska sposobnost naših operativnih enot nikakor ni zmanjšana,« pojasnjuje predsednik Gasilske zveze Slovenije in podpredsednik organizacijskega odbora olimpijade Janko Cerkvenik. Tako je odgovoril na vprašanja številnih občanov, ki se v dneh, ko Celje gosti gasilsko olimpijado, sprašujejo, zakaj gasilci ne gredo pomagat na Kras. Tam namreč že več dni pustoši obsežen gozdni požar.
Nevsakdanji dogodek, ki se je zgodil pred dobrim mesecem je imel po poročanju STA žalosten epilog.
Policijska uprava Celje je bila danes popoldne obveščena o streljanju na območju Policijske postaje Šentjur pri Celju, v katerem sta dve osebi umrli.
Da na Šlandrovem trgu živi vedno več tujcev, je na zadnji občinski seji na pobudo domačinov opozoril svetnik Jože Krulec. Zaradi kolonije tujcev in njihovih navad se staroselci občasno počutijo kot v manjšini. Župan Janko Kos se težave zaveda, zato bo občina naredila vse, da bi razrešila zadevo. Glede na uradne statistične podatke občina Žalec po odstotku tujcev med lokalnimi skupnostmi na Celjskem ne sodi v sam vrh. V njej je pred dvema letoma živelo malo manj kot 7 odstotkov tujcev, medtem ko v sosednjem Celju skoraj dvakrat več – 12,5 odstotka.
Trenutno
18 °C
Jasno
ponedeljek, 28. 4
Delno oblačno
torek, 29. 4
Delno oblačno
sreda, 30. 4
Jasno
7-dnevni obeti