Informacijska točka Europe direct Savinjska, ki deluje v okviru Celjskega mladinskega centra je skupaj z Mestno občino Celje že 17. leto zapored organizirala Festival prostovoljstva na katerem tradicionalno podelijo nazive in priznanja za naj prostovoljce minulega leta. Letos je kar 21 različnih organizacij nominiralo kar 38 posameznikov, komisija se je odločila za osem prejemnikov priznanj v petih starostnih kategorijah.
Še do konca aprila lahko sodelujete v dobrodelni akciji Polet s knjigo in s podarjeno knjigo osrečite otroke iz socialno šibkih sredin. Ideja za tovrstno dobrodelno akcijo se je porodila zelo dejavnemu celjskemu prostovoljcu Kristjanu Vebru, sicer študentu zadnjega letnika predšolske vzgoje in velikemu ljubitelju otroške ter mladinske literature. Tokrat je moči združil z vodilno slovensko družbo na področju knjigotrštva in papirništva.
S soncem obsijan pomladni dan v ničemer ni dajal slutiti, da se bo za družino Fijavž iz Lipe pri Frankolovem sprevrgel v pravo nočno moro. Ogenj je v manj kot pol ure pogoltnil gospodarsko poslopje in vso kmetijsko mehanizacijo v njem. Ostalo je le pogorišče. Sreča v tej nesreči je, da je gasilcem pred ognjenimi zublji uspelo obvarovati stanovanjsko hišo in ostale stavbe v bližini. Iz hleva so domači uspeli rešiti tudi vso živino, žal pa se je pri tem huje poškodovala lastnica. V Krajevni skupnosti Frankolovo so že stopili skupaj in organizirali zbiranje pomoči za družino Fijavž.
Svet zavoda Splošne bolnišnice Celje je danes popoldne za novega poslovnega direktorja bolnišnice izbral Aleksandra Svetelška. Znano je, da je februarja s tega delovnega mesta nepričakovano odstopila Margareta Guček Zakošek, ki je bolnišnico vodila od leta 2018. (SŠol, STA)
V ponedeljek zvečer je zagorelo v stanovanjski hiši v Petrovčah. Ogenj je gasilo 47 prostovoljnih gasilcev iz Dobriše vasi, Petrovč, Drešinje vasi, Levca, Žalca in Griž. (SŠol, Foto: GZ Žalec)
Včerajšnji dan je tudi na Celjskem zaznamovalo več požarov. Okoli 17. ure v naselju Lipa pri Frankolovem zagorelo gospodarsko poslopje. Zaradi vetra se je požar razširil na bližnji gozd. Gospodarsko poslopje, v katerem so bili kmetijski stroji, je povsem uničeno, so pa iz hleva na srečo uspeli pravočasno rešiti vso živino.
Kot smo že poročali, se je v soboto 12. marca na avtocesti na območju Tepanja zgodila tragična nesreča, v kateri je umrla ena oseba. Povzročitelj nesreče je s kraja pobegnil. Danes so s celjske Policije sporočili dodatne informacije.
Na Muzejskem trgu bo celjska občina do konca prihodnjega tedna uredila dve parkirni mesti za gibalno ovirane osebe. Namenjeni bosta invalidom, ki so člani Osrednje knjižnice Celje in imajo poravnano letno članarino. Parkirišči bosta nekaj metrov stran od vhoda v knjižnico in bosta označeni s prometnim znakom ter tablo. Parkiranje bo dovoljeno za največ 30 minut.
Občina Laško sodi med bolj poplavno ogrožena območja v državi. Narasle vode so v preteklosti povzročile ogromno škode. Poplave niso prizanašale ne mestu Laško ne ostalim delom občine. Med letoma 2007 in 2013 je bilo Laško kar petkrat pod vodo, dvakrat zaporedoma je Savinja poplavila v enem samem vikendu. Po letu 2013, zlasti po ureditvi marijagraškega ovinka, se je stanje nekoliko izboljšalo. Medtem so v zadnjih letih v občini težave povzročali manjši vodotoki. Z vključitvijo občine v tako imenovani Načrt za okrevanje in odpornost bodo zagotovljeni dodatni ukrepi za večjo poplavno varnost v občini Laško, zlasti na območju Spodnje Rečice in Debra ter od Laškega proti Udmatu.
Kje bi lahko v Celju nastanili ukrajinske begunce? Pripravljeni tudi na večji begunski val.
Da smo Slovenci lahko složni, se navadno pokaže ob uspehih naših športnikov. Da lahko skupaj premagujemo skoraj nemogoče, smo dokazali že z nič koliko dobrodelnimi akcijami. Tudi dogajanje v Ukrajini nas ni pustilo ravnodušne. Organizacije so se hitro odzvale in organizirale zbiranje humanitarne pomoči, ljudje pa so se na povabila množično odzvali. Nekaj pomoči je že v Ukrajini, veliko je v skladiščih čaka na Ukrajince, ki bodo zatočišče poiskali pri nas. V Velenju so prve begunce že sprejeli. Znane so tudi že morebitne nastanitve, v kolikor bi jih prišlo še več. Tudi Mestna občina Celje se pripravlja na sprejem beguncev in je pripravila nabor nastanitvenih kapacitet, ki bi bile po njihovem mnenju v prvi fazi najprimernejše. Za ustrezne namestitve beguncev sicer skrbi držva oziroma urad za oskrbo in integracijo migrantov.
Akciji zbiranja humanitarne pomoči za Ukrajino in ukrajinske begunce se je pridružila tudi Mestna občina Celje. Zbirni center bo v prostorih Celjskega mladinskega centra na Mariborski cesti odprt od danes do vključno 9. marca.
Letošnje pustno dogajanje na Vranskem je bilo kljub spodbudni epidemiološki sliki in sproščenim omejitvam okrnjeno. Kot so povedali organizatorji z Aleksandrom Reberškom na čelu, tako na hitro niso mogli organizirati tradicionalnega pustnega karnevala. Da le niso povsem pozabili na ta norčavi čas, so se generali vranarji na pustno soboto v času, ki je sicer vsako leto rezerviran za povorko, sprehodili po trškem središču Vranskega in na ta način simbolično nadaljevali pustno tradicijo na Vranskem ter zabeležili že 65. karneval. Odpadel je le leta 1981 zaradi žalovanja po Titovi smrti.
Preiskava včerajšnjega dvojnega umora v kraju Škofije pri Šmarju pri Jelšah še vedno intenzivno poteka. Na celjski policiji so danes podali le nekaj informacij za javnost, vendar vse podrobnosti še vedno niso znane. Kot pa smo že včeraj poročali, je nekaj pred 18. uro 66-letni moški s strelnim orožjem umoril 27-letnega moškega in 42-letno žensko. Storilca so policisti prijeli takoj po dogodku in ostaja v pridržanju.(SŠol)
Po naših podatkih je v bolnišnici zaradi izredno hudih telesnih poškodb umrla tudi 42-letna ženska, ki je bila včeraj ustreljena na območju Šmarja pri Jelšah. Kot smo včeraj poročali, je nekaj pred 18. uro 66-letni moški streljal v 27-letnega moškega, ki je umrl na kraju nesreče, 42-letnico, ki je bila prav tako ustreljena, pa so odpeljali v bolnišnico. A je zaradi izredno hudih poškodb ponoči umrla. (SŠol, Foto: SHERPA)
Komisija za mandatna vprašanja, volitve, imenovanja in nagrade je Mestnemu svetu Mestne občine Celje predlagala podelitev dvanajstih priznanj – treh nazivov častni meščan, treh zlatih celjskih grbov, enega srebrnega celjskega grba, treh bronastih in dveh kristalnih celjskih grbov. Mestni svetniki so se strinjali, da si vsi predlagani nagrade zaslužijo.