Razlogov za omejevanje cen goriv ni več
Naftne trgovce je razburil predlog nove vladne uredbe, po kateri bi se cene goriv usklajevale le še na 28 dni. Vladi predlagajo, da regulacijo cen ukine.
Kriminalisti Policijske uprave Celje, so v sodelovanju s kriminalisti Policijske uprave Ljubljana, preiskali kazniva dejanja ponarejanja denarja, katerih sta osumljena moška stara 48 in 50 let, z območja Policijske uprave Ljubljana. Osumljena sta izvrševala kazniva dejanja tako, da sta si predhodno priskrbela večje število ponarejenih bankovcev za 200 €, ki sta jih nato kot pristne unovčevala na celjskem, mariborskem in ljubljanskem območju. Največkrat sta z njimi plačala artikle v kmetijskih zadrugah ali neposredno od prodajalcev kupovala prehranske izdelke ter druge stvari.
Ob letošnjem mednarodnem dnevu muzejev, 18. maju, so v nemškem mestu Singen, s katerim je Celje pobrateno že 35 let, odprli 6. Singensko galerijo na prostem. Razstava obsega 29 slik in je največja doslej, tudi zavoljo celjskega pridiha, saj je svoja umetniška dela poleg singenskih umetnikov razstavilo tudi deset celjskih ustvarjalcev - Jure Cvitan, Matej Čepin, Narcis Kantardžić, Tomaž Milač, Keiko Miyazaki, Ervin Potočnik, Mojca Senegačnik, Iva Tratnik, Manja Vadla in Dalibor Bori Zupančič.
Po nekaj letih zelo dobrega poslovanja se je lani gospodarska rast na Celjskem umirila. Razlogi so predvsem ohlajanje tujih trgov in visoki stroški energije. Po podatkih, ki jih je na osnovi oddanih in še nerevidiranih letnih poročil pripravila celjska izpostava Ajpsa, so gospodarske družbe ustvarile manj prihodkov od prodaje kot leta 2022, imele so manj čistega dobička, a tudi manj izgube. Neto čisti dobiček je znašal 462 milijonov evrov, kar je največ doslej. Vrednost izvoza se je znižala, zvišalo se je število zaposlenih. Plačilna disciplina in likvidnost sta se nekoliko poslabšali. Povprečne plače v regijskih podjetjih še vedno zaostajajo za republiškim povprečjem. Tako kot predlani so ga presegle le plače v občini Štore.
Zbirateljsko društvo Rogaška Slatina bo konec letošnjega oktobra izdalo knjigo, v kateri bo več kot 450 razglednic tega zdraviliškega kraja do leta 1945. Med knjižnimi platnicami bodo tudi prve fotografije Rogaške Slatine.
Novo kolesarsko pot med Velenjem in Mislinjo, ki velja za eno najlepših v Sloveniji, so tudi uradno odprli. Dolga je 9,4 kilometra. Zgradila jo je Direkcija Republike Slovenije za infrastrukturo, ki je denar pridobila iz Evropskega sklada za regionalni razvoj ter iz Sklada za podnebne spremembe.
Včeraj okoli 18.30 ure se je izven naselja Novo Tepanje zgodila prometna nesreča, v kateri sta bila udeležena motorist in mopedist. Mopedist je po navedbah Policijske uprave (PU) Celje vozil iz smeri Prelog proti Novem Tepanju. "Pri odcepu za bencinski servis je z roko nakazal, da namerava zaviti v levo. V tistem trenutku je za njim pripeljal motorist in ga začel prehitevati, pri čemer je prišlo do trčenja. Mopedist je padel po vozišču, motorist pa je zapeljal z vozišča v potok. V prometni nesreči sta se oba hudo poškodovala," so soročili iz PU Celje.
Slovenska turistična organizacija je leti 2024 in 2025 razglasila za leti umetnosti in kulture pri globalni promociji Slovenije kot turistične destinacije. Zato so razpravo na letošnjem turističnem forumu v organizaciji Zavoda za turizem Šaleške doline in Razvojne agencije Saša posvetili pomenu razvoja kulturnega turizma premogovne regije na pragu gospodarskega prehoda. Udeleženci so predstavili svoje poglede na premogovniško zapuščino in njene priložnosti za razvoj inovativnih kulturno-turističnih doživetij. Verjamejo, da lahko skupaj ustvarijo trajnostno in uspešno turistično prihodnost za Šaleško dolino.
Sinoči so predvsem na severovzhodu države in ponekod drugje nastale močnejše lokalne nevihte z močnimi nalivi in vetrom. Najhuje je bilo na območju Šmarja pri Jelšah, kjer so meteorne vode zalile okoli 30 stavb. Ponekod so bila poplavljena cestišča, nanosi zemljine so ovirali promet, kmetijske površine so ponekod še pod vodo. Škodo so povzročili tudi udari strel, poroča uprava za zaščito in reševanje. V Ložnici pri Celju je udar strele poškodoval hlev.
Strokovno društvo medicinskih sester, babic in zdravstvenih tehnikov (SDMSBZT) Celje je včeraj v Narodnem domu v Celju pripravilo regijsko proslavo ob 60-letnici društva, 12. maju, ki je bil mednarodni dan medicinskih sester, ter 5. maju, mednarodnem dnevu babic. Ob kulturnem programu so podelili zahvale sodelavkam in sodelavcem, ki so se lani upokojili, izstopajočim pri svojem delu pa so izročili srebrne znake. (SŠol, Foto:Andraž Purg)
Srčna, predana in ustvarjalna. S temi besedami bi lahko opisali učiteljico leta 2024 Simono Šarlah iz Osnovne šole Vojnik. Kot učiteljica nemščine, državljanske in domovinske kulture ter etike in filozofije daje velik poudarek razpravljanju in kritičnemu razmišljanju. Učence želi z inovativnimi metodami spodbuditi k sodelovanju in h kreativnosti. Njene šolske ure so zato ustvarjalne. Želi si, da bi otroci upali povedati svoje mnenje in ga znali argumentirati. V njenih razredih zato pravilnih in napačnih odgovorov ni.
Televizija Celje je letos ob 30-letnici delovanja dobitnica bronastega celjskega grba - za uspešen razvoj in dosežke na področju televizijske produkcije, celovito in objektivno obveščanje prebivalcev Celja in vlogo v lokalnem medijskem prostoru. Na Televiziji Celje si vseskozi prizadevajo, da so kljub zahtevnim ekonomskim razmeram v stiku s programskimi in tehnološkimi smernicami televizijske produkcije, zato veliko vlagajo v razvoj. Skoraj celoten razvoj tega medija je spremljal Uroš Kranjc.
Celjski policisti so prejšnji teden odvzeli prostost 38-letnemu Celjanu, osumljenemu, da je v zadnjem letu storil najmanj osem kaznivih dejanj, in sicer tri požige, dve poškodovanji tuje stvari ter tri povzročitve splošne nevarnosti. Požige so obravnavali maja in septembra lani ter letos marca.
Ribniško podjetje Košček je na razpisu javne agencije SPIRIT Slovenija prejelo 99.750 evrov za projekt promocije svoje blagovne znamke na Slovaškem. Ko so pri Reporterju začeli preiskovati, za kakšen projekt je Košček dobil sto tisočakov, se je v zgodbo vpletla Erika Žnidaršič, voditeljica oddaje Tarča na TV Slovenija, sicer pa hčerka lastnika podjetja Borisa Žnidaršiča in partnerica direktorja Koščka Davida Srdareva. Žnidaršičeva je najprej na facebooku potožila, da nekdo poskuša diskreditirati njene družinske člane, kasneje pa je še pritiskala na Reporterjevega novinarja Igorja Kršinarja.
Policisti Postaje prometne policije Celje so sinoči v Stopčah, kjer je hitrost vožnje s omejena na 50 kilometrov na uro, zaradi prekoračitve hitrosti v naselju ustavljali 55-letnega voznika osebnega vozila.
Humanitarno društvo Enostavno pomagam je včeraj v celjskem Narodnem domu praznovalo 10-letnico delovanja. Ob jubileju so se zahvalili svojim donatorjem in podpornikom, ki jih spremljajo in podpirajo že od samega začetka. V društvu tudi v prihodnje želijo pomagati tistim, ki to najbolj potrebujejo.
»Moja prijateljica je umrla že pred meseci. Ker ni imela svojcev, je bila pokopana v skupni grobnici na mestnem pokopališču v Celju. V občini, kjer skrbijo za pokope, so mi dejali, da bodo uredili napis imena in priimka šele avgusta. Razlog naj bi bili previsoki stroški,« nam je dejala Celjanka. Zgrožena je, da občina ne premore toliko denarja, da bi umrlim uredila napis imen in priimkov takoj, saj gre tudi za njihovo dostojanstvo. (SIMONA ŠOLINIČ)
»Zaradi dlje časa trajajočega nevzdržnega stanja v upravnih enotah, ko zaradi prevelikega obsega vlog in mizernih plač – več kot 20 odstotkov zaposlenih v upravnih enotah ima plačo krepko pod minimalno plačo – dela žal več ne moremo opravljati tako kakovostno, kot si stranke zaslužijo. Ob ignoranci aktualne vlade smo zato prisiljeni dodatno zaostriti dialog,« pravi predsednica Sindikata Upravne enote Celje Suzana Nikolić. Ta teden ponovno stavkajo tudi v Celju, tokrat pa o stavka trajala dlje. (SIMONA ŠOLINIČ)