Mlekarna Celeia je lani ustvarila 75 milijonov evrov čistih prihodkov od prodaje, kar je 7,5 milijona evrov več kot leta 2022 in največ doslej. O končnem poslovnem izidu za zdaj v mlekarni še ne govorijo. Direktor Vinko But pravi, da bo podatek znan po seji skupščine, ki bo predvidoma junija. V zadnjih petih letih je družba poslovala s čistim dobičkom samo v letih 2020 in 2022, ko je znašal malo manj kot 200 tisoč evrov.
»Rad potrkam na les, da nam ni treba iskati novih poslov, ampak smo že tako prepoznavni, da ves čas dobivamo povpraševanja.« Tako je pred časom, ko nam je pokazal nove proizvodne prostore v Šonovem, dejal Janko Rajgl, ustanovitelj in direktor podjetja Rajmax. Gospodarska družba, ki se ukvarja s proizvodnjo stavbnega pohištva, je lani obeležila 25 let. Rajglu ni težko priznati, da so bili začetki njegove poslovne poti skromni. Ni začel s pozitivno ničlo, ampak v rdečih številkah. Podjetje ima danes 38 redno zaposlenih. Kot je zapisano v obrazložitvi za zlati grb občine, domačini pri ustanovitelju te gospodarske družbe še posebej cenijo to, da kljub uspešni poslovni poti ostaja zvest domačemu kraju.
Z zbranimi obvestili, zavarovanimi posnetki in zavarovanimi sledmi, so celjski policisti in kriminalisti ugotovili, da je kaznivega dejanja osumljen 37-letni moški z območja Maribora. V tem tednu so na kraju njegovega bivališča opravili hišno preiskavo in mu med drugim zasegli pištolo, ki jo je uporabil pri poskusa ropa. Prav tako so ugotovili, da je 37-letnik kradel v več trgovinah v Celju in trgovcem povzročil za dobrih 500 € škode.
Nova tovarna bo proizvedla 1.600 ton zelenega vodika na leto z električno energijo iz obnovljivih virov.
Tovarna bo zmanjšala emisije ogljikovega dioksida v rafineriji Danube za 25.000 ton.
Z uvedbo te tehnologije je Skupina MOL naredila pomemben korak v smeri ogljične nevtralnosti in trajnostne mobilnosti.
22 milijonov evrov vredna naložba je skladna z dolgoročno korporativno strategijo Skupine MOL SHAPE TOMORROW.
Podjetje gradi tovarne zelenega vodika tudi v Reki in Bratislavi
V celjskem Narodnem domu so včeraj z osrednjo slovesnostjo sklenili praznični 11. april. V ospredje so postavili letošnje prejemnike najvišjih priznanj Mestne občine Celje. Župan Matija Kovač je podelil dva zlata celjska grba, štiri srebrne in štiri bronaste celjske grbe ter pet kristalnih celjskih grbov. (SŠol, Foto: Andraž Purg)
Zapletom pri projektu nadaljevanja gradnje kolesarske povezave od Tremerij do Laškega očitno ni videti konca. Potem ko je konec lanskega leta že kazalo, da ni več ovir za nadaljevanje gradnje manjkajočega dela kolesarske poti, je projekt znova zastal.
»Pogled nazaj nam sporoča, da nam delo ni tuje. Rezultati so vidni, saj se naša občina razvija in krepi, postaja pomembna in močna.« Tako o utripu v občini Kozje ob občinskem prazniku pravi županja Milenca Krajnc, ki z veseljem pričakuje letošnjo jesen. Takrat bo vrata predvidoma odprla enota doma starejših, življenje bo dobila novozgrajena Mačkova hiša s sedmimi neprofitnimi stanovanji, obiskovalci pa bodo jeseni lahko prvič spoznali nove vsebine na gradu Podsreda.
Danes praznuje Mestna občina Celje. Na večerni osrednji slovesnosti bo župan Matija Kovač petnajstim nagrajencem podelil celjske grbe. Na današnji praznični dan bodo Celjanke in Celjani praznovali v starem mestnem jedru, kjer bo pestro brezplačno dogajanje.
Kriminalisti Sektorja kriminalistične policije Policijske uprave Celje so zaključili preiskavo suma storitve več kaznivih dejanj storjenih pri izvajanju storitve osebne asistence. Kaznivih dejanj je osumljena odgovorna oseba zasebnega zavoda s sedežem na območju Policijske uprave Celje, ki je izvajalec storitev osebne asistence invalidnim osebam.
Do 11. maja je v Galeriji Velenje na ogled razstava Zlati nemir (Gold Rush-a lucid daydream) avtorja Petra Giodanija. Serijo fotografij gledalca popelje na intimno potovanje skozi svet sanj, minljivosti in estetskega doživetja, osredotočenega na uporabo svetleče folije kot glavnega simbola.
Učenci I. osnovne šole Celje in člani Black&White Maša, Brina, Neja, Julija in Tjan so tudi letos zmagali na državnem prvenstvu First Lego League (FLL), tekmovanju, v katerem se mladi z vsega sveta merijo v programiranju robotov. A za razliko od lani jim letos v Puconcih ni uspelo zmagati tudi v regionalnem tekmovanju Adria. V njem so tokrat zasedli »le« drugo mesto. Ti uspehi pomenijo, da bodo tudi letos tekmovali v tujini. Lani so odpotovali v Maroko, letos jih bo pot namesto proti jugu vodila na sever, v Norveško.
V začetku aprila sta svoja vrata znova odprla Muzej na prostem Rogatec in tamkajšnji Dvorec Strmol. Medtem ko so obiskovalci omenjeni muzej že lani lahko odkrivali s pomočjo avdio vodnikov, je na tak način v letošnji sezoni možno odkrivati tudi dvorec, in to kar v osmih jezikih. Gostje lahko zanimive vsebine o življenju v preteklosti, rokodelstvu in starih obrteh, spoznavajo tudi s pomočjo pametnih očal in druge sodobne tehnologije.
Druga svetovna vojna je pokazala nešteto krutih obrazov. Tudi zloglasno krajo otrok. Brez kančka slabe vesti so jih nacisti v imenu SS-ovskega rasnega eksperimenta kradli staršem po okupiranem ozemlju, tudi v Celju, da bi jih dali v posvojitev dobro stoječim nemškim parom. Vse to so počeli za svoj tajni program širjenja arijske nadrase. S tem so pahnili v trpljenje več sto družin. Pet mesecev je bila stara Celjanka Jerica Poljanšek (Šuster), ko so jo odpeljali v nemški Lebensborn, a so jo, najverjetneje zaradi očetovega vztrajnega poizvedovanja, kmalu po njenem drugem rojstnem dnevu vrnili staršema. Vsi mame in očetje ukradenih otrok te sreče niso imeli. Zgodovinarji, ki preučujejo to bolečo liso polpretekle zgodovine, so si enotni, da gre za učno uro oziroma poziv človeštvu, naj se za vedno končajo zločini nad otroki.
ŠENTJUR - Približno enajst kilometrov novega kanalizacijskega omrežja na odseku Proseniško–Dole–Trnovec pri Dramljah bo zgrajenega predvidoma do decembra prihodnje leto. Na 151 novih priključkov se bo lahko priključilo 351 populacijskih enot. Občina Šentjur je za naložbo, vredno več kot 2,6 milijona evrov brez DDV, pridobila milijon evrov evropskega sofinanciranja. V sklopu projekta bo na strehi Javnega komunalnega podjetja Šentjur, ki v občini upravlja gospodarske javne službe, zgrajena še sončna elektrarna.
Po malo več kot treh letih stečaj livarne Adut iz Štor še vedno ni končan, čeprav ob propadu ni imela skoraj nič premoženja, njen bančni račun je bil prazen, zaposlovala je le še dva delavca. Razlog za dolg postopek je tožba, s katero želi stečajni upravitelj Miran Kos razveljaviti prodajo poslovnega prostora v Tehnopolisu. Lastnik podjetja Ivan Štrlekar oziroma njegov pravni zastopnik je namreč pisarno prodal tik pred stečajem in to za smešno nizko ceno.
Da je pred nami topla polovica leta, zadnjih devet let naznani odprtje fontane piva v središču Žalca. Nič drugače ne bo letos. Žalčani bodo pipice svoje osrednje turistične zanimivosti dvignili jutri (v petek). Glede na trenutne vremenske napovedi se nam obeta pravi poletni konec tedna, zaradi česar se zagotovo ne smeji le pivoljubcem, temveč tudi upravljavcem fontane, zaposlenim v Zavodu za kulturo, šport in turizem Žalec. V pretekli sezoni so namreč kar nekajkrat imeli smolo z dežjem.
Na podlagi Zakona o dolgotrajni oskrbi je že več mesecev na območnih centrih za socialno delo mogoče oddati vloge za uveljavljanje pravice do oskrbovalca družinskega člana. Centri za socialno delo že delajo na tem področju, prav tako invalidske komisije Zavoda za pokojninsko in invalidsko zavarovanje Slovenije (ZPIZ), ki odločajo o upravičenosti uporabnika oziroma sposobnosti kandidatov, s katerimi že potekajo pogovori oziroma obiski na domovih. Odločitve, ali uporabniku oskrbovalec družinskega člana pripada in ali je kandidat, ki bi to opravljal, primeren, so skorajda v večini primerov že znane. Toda uporabniki teh odločb še vedno nimajo. Razlog tiči v informacijskem sistemu, ki ga ministrstvo še ni usposobilo. Kaj torej Ministrstvo RS za solidarno prihodnost, ki tako poudarja pomen omenjenega zakona, čaka? Uporabniki potrebujejo pomoč in vsak dan, ko le-ta ni urejena tako, kot je država obljubljala, je zanje boleč in izgubljen. (SIMONA ŠOLINIČ, foto: Pixabay)
Podjetje Voc med Celjem in Žalcem po visokovodnem nasipu že več mesecev gradi državno kolesarsko stezo. Če smo povsem natančni, gre za odsek, ki se bo začel pri celjski Špici in končal pri mostu čez Savinjo pri Šeščah. Uradno bo odprt konec junija.
Z glasbo je vse lažje, se strinjajo člani glasbene skupine Dominik, ki je nastala leta 1989 v sklopu mladinske veroučne skupine pod okriljem patrov dominikancev. »Okrog patra Vančija Arzenška se nas je zbrala skupina mladih nadebudnežev. Želja po novih spoznanjih in ljubezen do glasbe sta sprožili verižni odziv, ki vztraja do današnjih dni,« pravi vodja Boštjan Čuvan, ki ob soprogi Janji v skupini deluje že vse od njenega začetka.
Knjižnica Solčava, ki je ena od enot Osrednje knjižnice Mozirje, je dobila nove prostore. Doslej je domovala v prvem nadstropju Osnovne šole Solčava. Po novem jo boste našli v prvem nadstropju novega prizidka med osnovno šolo in telovadnico.