
Podgorica, sanjsko mesto za celjske košarkarice
Košarkarice Cinkarne Celje so petič postale prvakinje Jadranske lige. V črnogorski prestolnici so se veselile že četrtič. tretjič zapovrstjo.
Košarkarice Cinkarne Celje so petič postale prvakinje Jadranske lige. V črnogorski prestolnici so se veselile že četrtič. tretjič zapovrstjo.
Mešani pevski zbor Jakob, Moški pevski zbor skladateljev Ipavcev Šentjur, Vokalna skupina Jakobčani in Mešani pevski zbor Vinea iz Kozjega … To je le nekaj glasbenih sestavov, ki jih vodita Valentina in Luka Černe iz Šentjurja. Glasba ju osrečuje, zato ob rednih zaposlitvah – Luka je komercialist v svojem podjetju, Valentina je vzgojiteljica v zasebnem vrtcu montessori – zvečer z veseljem odideta še na vaje. Med drugim ju zanimajo igranje z glasovi, pop in džezovska glasba ter večglasne harmonije.
Od lanskega oktobra, ko smo poročali o neuglednem prostoru nekdanje trgovine na Polulah, ki je pogorela, se do danes tam ni zgodilo popolnoma nič. Kup pogorelega lesa je še vedno tam, prostor postaja vedno bolj tudi odlagališče drugih odpadkov in zbirališče nepridipravov. (SŠol, foto: Andraž Purg)
Velenjski policisti so bili sinoči, nekaj minut po 19. uri, obveščeni o oboroženem ropu trafike na Šaleški cesti. Kot so sporočili iz Policijske uprave Celje, je oborožen in zamaskiran storilec vstopil v trafiko, zaposleni zagrozil s pištolo, stopil za pult in iz blagajne vzel gotovino. Po dejanju je pobegnil.
Ste se kdaj mučili s sestavljanjem rubikove kocke? To mehansko uganko so pred dnevi v športni dvorani Osnovne šole Ponikva v občini Šentjur bliskovito reševali tekmovalci najrazličnejših starosti, ki so med svojimi prsti spretno vrteli kocko ter barve v ploskev uredili le v nekaj sekundah. 140 udeležencev iz enajstih držav je pripravilo pravo pašo za oči.
Centrala učnih podjetij Slovenije letos praznuje 20-letnico. Umeščena je v Ekonomski šoli Celje in povezuje vsa učna podjetja v Sloveniji. Tudi letos je organizirala Mednarodni sejem učnih podjetij v Celju, na katerem je bila tudi okrogla miza na temo razvoja učnih podjetij in centrale učnih podjetij v Sloveniji. (SŠol, Foto: Andraž Purg)
Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v slovenskem pokalnem tekmovanju izpadli v četrtfinalu, kar se jim po osamosvojitvi še ni pripetilo (Krka je bila v Novem mestu boljša z 31:26).
Kapetan članskega moštva Nogometnega kluba Celje, ki ima na vrhu lestvice 1. slovenske nogometne lige devet krogov pred koncem prvenstva kar dvanajst točk prednosti pred drugo uvrščeno Olimpijo, je Celjan Denis Popović. Svetovni popotnik je za slovensko člansko reprezentanco nastopil šestkrat. Zdaj, pri 34 letih, je še vedno izjemno kakovosten vezist. Je pravi mislec, idejni vodja ekipe, čigar podaje so natančne in pravočasne. V nedeljo se je izkazal z zadetkom v slogu igralca konice napada.
Ko gre za slavnostna oblačila za otroke, se starši pogosto znajdejo pred dilemo: kako izbrati obleko, ki bo primerna svečanemu dogodku, a bo hkrati tudi udobna in njihovih malčkov nne bo omejevala pri gibanju? Kljub temu, da je estetika pomembna, pa je za otroke ključnega pomena, da se v svojih svečanih opravah počutijo sproščeno in prijetno, da lahko neobremenjeno uživajo v dogodku
Zidani Most velja za pomembno železniško križišče, a železna cesta ni vse, kar kraj ob sotočju Savinje in Save zanimivega ponuja. Skozi stoletja so se v njem in njegovi okolici pletle številne zgodbe. V obsežni monografiji Ponte Murato jih je ob letošnji 800-letnici prve pisne omembe Zidanega Mosta predstavil domačin Matej Hohkraut. V triletni raziskavi je uspel zbrati gradivo za zgodovinsko-rodoslovno delo, ki zajema večstoletno obdobje Zidanega Mosta in okolice. To zanimivo zgodovinsko branje in pomemben domoznanski vir za tamkajšnje območje je pred dnevi predstavil v Knjižnici Laško.
Pred približno 15 leti je zbolela zaradi raka na ledvici, nato čez dve leti še zaradi raka na prsih. Fizično in psihično utrujena od težkih diagnoz, operativnih posegov, kemoterapij in obsevanj je pomislila, da mora v svojem življenju nekaj spremeniti, se psihično umiriti in prečistiti telo. »Bila sam izčrpana in brezvoljna. Čutila sem namreč, da sem polna strupov. Nenehne bolečine v sklepih, mišicah in kosteh so bile zelo hude,« se spominja Vasiljka Gamser z Ljubečne pri Celju, ki je v zadnjih letih tudi s pomočjo postenja občutno izboljšala svoje zdravje in počutje. »Hude bolečine so izginile, počutje je iz dneva v dan boljše, prekipevam od energije,« pripoveduje nasmejana Celjanka.
Javno komunalno podjetje (JKP) Šentjur obvešča uporabnike, ki uporabljajo pitno vodo iz vodovodnega sistema Planina pri Sevnici, da je pitna voda skladna z zahtevami iz Uredbe o pitni vodi, zato preklicuje ukrep prekuhavanja pitne vode.
»Različna mesta v različnih državah imajo svoje pluse in minuse. Vsak človek se mora odločiti, kje mu v nekem trenutku življenja bolj ugaja.« Tako pravita Laura in Tomaž Krajnc, ki ju je pot pred leti vodila v Škotsko. Gledališki režiser in marketinška strokovnjakinja, ki pravita, da je Otok primeren za številne poslovne priložnosti, sta pred časom v Glasgowu kupila svojo hišo. Opažata, da imajo Britanci kar nekaj zanimivih bivanjskih navad – na primer obuti v čevlje hodijo po svetlih tekstilnih talnih oblogah, ki jih imajo v spalnici in še kje. Namesto zakoreninjenih vzorcev sta za svoj dom izbrala nekatere uporabnejše rešitve. Čeprav sta zaradi tega več energije porabila za usklajevanje z gradbinci in iskanje usposobljenih mojstrov.
V vseh sedmih občinah Zgornje Savinjske doline (Mozirje, Nazarje, Gornji Grad, Rečica ob Savinji, Ljubno, Luče, Solčava) je bila v soboto akcija Očistimo Zgornjo Savinjsko dolino. Čiščenju naplavin in odpadkov, ki so po uničujočih avgustovskih poplavah ostali ob rekah in potokih, so se pridružile tudi druge spomladanske čistilne akcije.
V Andražu nad Polzelo je bil danes tradicionalni blagoslov traktorjev. Njihovi lastniki so jih pripeljali več kot 200.
Luški komik je v zadnjih letih postal eden najbolj prepoznavnih obrazov in glasov v Sloveniji. Vidimo ga lahko na marsikaterem slovenskem odru in tudi na televiziji ter slišimo v podcastu Fejmiči, ki si ga deli z Žanom Papičem. Nekatere zgodbe Gašperja Berganta so že skoraj ponarodele, sošolke Sandre se še vedno spominja tudi nekdanji predsednik republike, ki ga je Gašper pred leti »spekel« na žaru.
Vonj po lesu in domačnosti preveva notranjost s slamo krite Franckine hiše na enem od gričkov v Slivnici pri Celju v občini Šentjur. Stavba, ki ima le štiri prostore, navdušuje s svojim značajem. Toplina krušne peči, naoknice, v katerih so izrezljana srca, in nostalgična posoda, iz katere lahko uživamo slastne zalogaje – vse to je le deček celotne zgodbe. Čeprav je hiša preprosta, je lastnica pri njeni obnovi in opremljanju pomislila na tisoč in eno podrobnost.
Celjski policisti so morali danes zaradi groženj moškega posredovati v območni enoti Zavoda za zdravstveno zavarovanje Slovenije v Gregorčičevi ulici. Kaj se je dogajalo? (SŠol, foto: bralec)
Celjski policisti so danes zjutraj na magistrali zahod obravnavali voznika začetnika, ki je z osebnim vozilom, v smeri proti Levcu, pri omejitvi 70 km/h vozil 149 km/h.
V prometni nesreči izven naselja Grajska vas je včeraj umrl 84-letni voznik osebnega vozila. Nesrečo je po navedbah Policijske uprave Celje povzročil omenjeni 84-letnik, ki je vozil iz smeri Šempetra proti Vranskemu. Voznik je z nezmanjšano hitrostjo trčil v 42-letno voznico osebnega vozila, ki je vozila pred njim in je zmanjšala hitrost, saj je nameravala z regionalne ceste zaviti levo proti Grajski vasi.
Trenutno
18 °C
Delno oblačno
torek, 20. 5
Deževno
sreda, 21. 5
Deževno
četrtek, 22. 5
Deževno
7-dnevni obeti