
Umrl 22-letni voznik
Nekaj po 13. uri se v naselju Belo zgodila tragična prometna nesreča, v kateri je umrl 22-letni voznik avtomobila. (SŠol)
Nekaj po 13. uri se v naselju Belo zgodila tragična prometna nesreča, v kateri je umrl 22-letni voznik avtomobila. (SŠol)
Kdaj in kako so se presežne mejne in opozorilne vrednosti kadmija, niklja, svinca, kroma in arzena znašle v nekdanjem Vonarskem jezeru? Tako se je glasil eden od spletnih komentarjev na prispevek iz začetka novembra o ugotovitvah študije o ponovni ojezeritvi omenjenega jezera. Študija med drugim omenja, da so v sedimentih prekoračene mejne vrednosti nekaterih težkih kovin in da bi bila voda ob ponovni ojezeritvi preveč obremenjena s hranili oz. s fosforjem. Za odziv nanjo smo prosili nekatera večja podjetja na obeh straneh Sotle.
Maja Furman: živi in ustvarja spontano in iskreno Pravljičarka, pripovedovalka, lutkarka, novinarka, moderatorka in igralka. To je le nekaj vlog in nalog, ki jih v svojem življenju opravlja nasmejana in energična Maja Furman. Skromna Konjičanka izžareva posebno energijo, s katero zna in zmore sredi nevihte poiskati zatišje. Da lahko z glasom poboža dušo, že leta vedo otroci in starši, ki uživajo v njenem pripovedovanju in igri. Prav tako dobro zna majhne in velike pritegniti k branju. V zadnjih letih tudi k poslušanju. Piše zgodbe in pravljice, ki jih objavlja v otroških literarnih revijah, Zmajček in Galeb. Izdala je več avtorskih slikanic. V reviji Obrazi razkriva in odkriva skrite zgodbe iz življenja zanimivih ter medijsko bolj izpostavljenih ljudi. V sodelovanju z družbo Večer pa v pogovorih z različnimi gosti raziskuje področje osebne rasti.
Podpiramo praznične dobrodelne akcije, ki so se »rodile« v regiji Še preden zagorijo praznične luči v mestih, se iskrice prižgejo v srcih številnih humanitarnih delavcev in prostovoljcev. Vse z namenom, da bi ob koncu leta zažarele tudi otroške oči. V zadnjih nekaj letih so predvsem mladi ob podpori razumevajočih organizacij v naši regiji pognali kolesje dobrih dejanj. In danes lahko ponosno ugotavljamo, da ta božični vlak vozi po vsej državi.
Ob polstoletnem jubileju kultne stavbe arhitekta Adija Miklavca na velenjskem Titovem trgu, kjer domuje Galerija Velenje, so trije velenjski zavodi (Galerija Velenje, Muzej Velenje in Knjižnica Velenje) v sodelovanju s Slovenskim etnografskim muzejem poustvarili zgodbo o življenju v tej zgradbi. Nastalo je več razstav, ki si jih je mogoče ogledati na različnih prizoriščih v mestu. Dve gosti Galerija Velenje.
Na delovnem obisku v Celju se je pred dnevi mudil minister za infrastrukturo Jernej Vrtovec. Z županom Bojanom Šrotom sta govorila o vrsti projektov, predvsem na avtocestni infrastrukturi. Veliko časa sta namenila aktivnostim pri načrtovanju vzhodne celjske obvoznice proti Laškemu. Minister je ocenil, da je obvoznica prioriteta za mesto in državo.
Z mag. Majo Pak, ki je pred dnevi odstopila z mesta direktorice Slovenske turistične organizacije (STO) se je sredi leta 2017 pogovarjal novinar Robert Gorjanc. V intervjuju preberite kje je takrat direktorica turistične organizacije videla priložnost za turistični razvoj na celjskem. Govorila sta tudi o ključnih in strateških priložnostih slovenskega turizma ter o pomenu sodelovanja turizma in športa.
Ko osrečimo drugega, pomagamo sebi Zgodbo drobne deklice Lane, ki je v šestih letih življenja že ogromno pretrpela, ste bralci Novega tednika lahko spoznali spomladi, ko smo ji skupaj pomagali do terapevtskega fotelja, ki ji je močno olajšal vsakdan in predvsem »odnesel« precej bolečin. Mlada mamica, ki je s hudo bolno deklico kmalu po njenem rojstvu ostala sama, se trudi, da bi svoji princeski zagotovila čim bolj udobno in lepo življenje. Čeprav ji dobri ljudje pomagajo pri plačilu dragih terapij, ki jih Lana nujno potrebuje, je pred časom zapadla v dolgove. Skromni prihodki in visoki stroški Lanine nege pogumni mamici žal ne omogočajo, da bi se rešila teh okovov.
Na vpetost logistike v vsakdanje življenje res ne pomislimo vedno, čeprav smo od nje še posebej odvisni. Če ne deluje ali pride do zastoja, v trgovini ne moremo kupiti mesa, sadja ali v lekarni dobiti zdravila, ki ga nujno potrebujete. Zdaj je na primer zdravstvo najbolj na udaru. Pred dnevi je odjeknila novica, da se na trgu že kaže pomanjkanje jeklenk za kisik, ki jih covidni bolniki nujno potrebujejo. V medijih je to res »samo« novica, a v družbi gre za težave zaradi logistike. Pretekli teden je bila v Srednji šoli za storitve dejavnosti in logistiko v okviru Šolskega centra Celje konferenca Logistični kadri v operativni logistiki. Danes si ne moremo več predstavljati gospodarskega in splošnega družbenega okolja brez logistično-prometnih dejavnosti znotraj blagovnih in potniških poti na različnih ravneh. Če se ustavi logistika, se ustavi družba. Kot je na konferenci omenil mag. Roman Krajnc, profesor v srednji šoli za storitve dejavnosti in logistiko ter pobudnik konference: »Ko logistika kihne, se prehladi ves svet!«
1,9 milijona evrov bo v državnem proračunu za prihodnje leto zagotovljenega za gradnjo nove Podružnične osnovne šole (POŠ) Kalobje. Več kot sto let stara šola v istoimenski krajevni skupnosti v Občini Šentjur je bila namreč poškodovana po potresu na Hrvaškem.
Nina Kajzba, sedemnajstletna Vojničanka je poškodovana. Ena najbolj nadarjenih slovenskih nogometašic je poškodbo staknila 21. septembra na tekmi reprezentanc Slovenije in Rusije do 19. leta starosti. Meniskus in kolenske križne vezi ji je operiral Pier Paolo Mariani, ki je v preteklosti zdravil poškodbe Memphisa Depaya, Nicola Zaniola, Francesca Tottija ... V minuli sezoni 1. slovenske lige je Nina dosegla kar 32 golov, bila je izbrana v najboljšo enajsterico tekmovanja. Krstni nastop v slovenski članski reprezentanci je dočakala 13. aprila na tekmi proti Slovaški (5:0) v Čatežu.
... zgodovinske stavbe Procuratie Vecchie na Markovem trgu v Benetkah
... močno rastjo in trdnim kapitalskim položajem na poti k uresničitvi ciljev strateškega načrta »Generali 2021«
Od ponedeljka velja na treh parkiriščih v središču občine Dobrna nov režim parkiranja. Občinski svet se je namreč odločil, da bo na posameznih občinskih parkirnih mestih vzpostavil območje kratkotrajnega parkiranja. To bo vsaj za zdaj brezplačno.
Nomago je v Celju začel testirati enega izmed prvih serijskih električnih avtobusov proizvajalca MAN. Električni avtobus, ki lahko z enim polnjenjem prevozi več kot 550 kilometrov, testno vozi na rednih linijah mestnega potniškega prometa v Celju.
Preberite, kako iz iz 12.000 evrov študentskega kredita ustvariti 40 milijonov evrov prihodkov.
Direktorica Slovenske turistične organizacije (STO) Maja Pak je podala odstopno izjavo s te funkcije. Razlog je razhajanje pogledov na vodenje STO z ministrom za gospodarski razvoj in tehnologijo Zdravkom Počivalškom.
Dopoldne so se morali učenci in dijaki prvič obvezno samotestirati v šoli, kar je posledica novega vladnega odloka, ki je določil, da morajo za preprečevanje in obvladovanje okužb z novim koronavirusom to početi trikrat tedensko in da morajo vsi otroci v šoli nositi maske. Sklep je sprožil burne odzive med starši in tudi šolniki.
Kozjanski park bo prejel mednarodno nagrado Meline Mercouri, ki jo vsaki dve leti pod okriljem Unesca podeljujejo na področju varstva in upravljanja kulturnih krajin. Omenjena nagrada bo letos prvič romala v slovenske roke. Predstavniki Kozjanskega parka, ki so bili eni od 50 sodelujočih na natečaju, jo bodo 22. novembra prevzeli v Parizu. Med drugim bodo prejeli 30 tisoč dolarjev, ki jih bodlo lahko namenili za nadaljnje delo.
Sredi prejšnjega tedna je novinarka in publicistka Anja Kovačič v objemu zidov Pokrajinskega muzeja Celja predstavila svoj knjižni prvenec Ujeta v svobodi. Roman je izpoved popotnice, ki je zaradi ukinjenih letov ob začetku svetovne pandemije ostala ujeta na Salomonovih otokih. Sama. V tropskem raju, je med neznanimi ljudmi ostala prepuščena lastni iznajdljivosti. Od doma je odšla s številnimi vprašanji. Nekaj odgovorov, ki jih je na poti našla, nam zaupa tudi v knjigi.